Vi är mycket glada att få presentera Dilan Armas, vår nya arbetsledare på det uppstartade projektet IOFFICE Business Center i City. Han jobbar med snickeri, byggledning och projektsamordning och har framgångsrikt arbetat tillsammans med A4 i ett flertal stora projekt som t.ex. Kivra och Medfit det senaste åren. Tidigare har han även jobbat med
Oljibe AB och SVEAB.
Dilan kom till Sverige för 19 år sedan från Kuba där han drev eget företag med sin far inom bilbranschen. Han är lika säker på hand att styra ett arbetslag utifrån ritningar och planer som att styra sin salsapartner på dansgolvet eller måtta rätt med spinnaren eller wobblern för att få napp en tidig morgon på landstället på Ljusterö, berättar hans flickvän Sylvia Martinsson som också jobbar i branschen, men som kommunikationskonsult.
Projektet iOffice med LO, Lagern 11 AB som uppdragsgivare, är en total ombyggnad där vi på A4 river stomrent för att sedan anpassa lokalen på 2000 kvadrat fördelat på 2 plan till ett nytt business center.